BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Politike

A do të kemi një aleancë Meta-Berisha? Analisti i njohur del me paralajmërimin e fortë dhe ngre alarmin: Kjo është sikur t’i hedhësh më shumë benzinë zjarrit!

A do të kemi një aleancë Meta-Berisha? Analisti i njohur del me

Analisti Ilir Kalemaj e ka konsideruar si të dëmshëm ndërhyrjen e Presidentit Ilir Meta në konfliktin e brendshëm të PD-së.

Mirëpo sipas tij nuk përjashtohet mundësia që Meta pasi të shkarkohet si President të krijojë një aleancë me Sali Berishën.

Z. Kalemaj, dje Presidenti Ilir Meta, u bë protagonist i deklaratave të forta, për të cilat, PD thotë se doli hapur se bërë bashkë me Sali Berishën për të dëmtuar PD. Ju e besoni këtë?

Kalemaj: Nuk e kuptova objektivin politik të Metës. PD shpesh ka marrë kosto për shkak të LSI dhe në këtë sens është më shumë si ti hedhësh benzinë zjarrit.

Mendoni, se nëse Presidenti shkarkohet mund të ketë një aleancës Meta-Berisha?

Kalemaj: Këtu duket se çon logjika. Brenda grupit parlamentar të PD janë 37 deputetë dhe 13 i kanë mbetur Berishës dhe 4 LSI. Nëse ata bashkojnë forcat bëhen 17 dhe politika shqiptare do ishte 3 polare. Do ishte hera e parë që ne do kishim një politikë tre polare.

Më të lexuarat