BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

A do të ketë lëvizje të re? Arben Ristani zbardh detajet e forta se çfarë po thuret: Janë të gjithë skenarët mbi tavolinë, më i keqi për Partinë Demokratike është...

A do të ketë lëvizje të re? Arben Ristani zbardh detajet e

"Aktualisht në Partinë Demokratike janë të gjithë skenarët në taviolinë duke renditur si atë më të keq, kthimin e partisë në “dyqan të Bashës”dhe më të mirën, kthimi i saj në vlerat për të cilat është krijuar", kështu ka deklaruar ish-anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Arben Ristani.

Ristani thekson: Ndërprerja e mandatit të Nishanit ishte anti-statutore. Duhet një ndjeshmëri më e madhe publike ndaj rregullit në përgjegjësi, Ndaj shtetit të së drejtës. Pa pasur një qëndrim të duhur nuk arrijmë dot të krijojmë një shoqëri të mirë.

Janë të gjitha skenarë mbi tavolinë. Nga skenari më i keq kur PD kthehet në dyqan të zotit Basha deri te opsioni që është rikthimi i PD te vlerat për të cilat është krijuar. Një PD me vlera konservatore që i qëndron parimeve dhe në këtë rrugë besoj se lëvizja e zotit Berisha është katalizator për të përshpejtuar, sepse aty ka edhe njerëz të tjerë.

Ristani gjithashtu deklaroi se fakti që është kundër Bashës nuk do të thotë se kjo lidhjet me qëndrimin e Berishës por me parimet e tij.

“Unë apo edhe të tjerë që qëndrojmë kundër Bashës qëndrojmë për parime jo për gjëra personale. Nuk është e lidhur çdo gjë me zotin Berisha. Ka një vendim të Dash që e shpall Berishën non grata me një arsyetim të rëndë. Ky lloj vendimi e ka pasojën për zotin Berisha. Veprimtaria që bazohet në statutin e PD dhe nevojën që ka Shqipëria për një opozitë kontributi I Berishës është i mirëpritur”, deklaroi ai.

Më të lexuarat