BREAKING NEWS

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person
x
BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x

Politike

A do të marrë pjesë në votimin për Presidentin e ri? Habit me përgjigjen Alizoti

A do të marrë pjesë në votimin për Presidentin e ri?

Deputeti i Partisë Demokratike, Tomorr Alizoti ka deklaruar mbrëmjen e sotme se nuk do të marrë pjesë në procesin për zgjedhjen e presidentit, pasi aty nuk ka asnjë proces, për shkak se PD është në një krizë të thellë.

Ai tha se do të kryej detyrën e tij kushtetuese ku do të jetë prezent në seancë për raundet e votimit të Presidentit të ri, por nuk do të votojë.

Pjesë nga diskutimi:

Xhokaxhi: Meqenëse sot janë publikuar 8 emra, iku më të përzgjedhurit janë 4 prej tyre, këta personazhe për ju është mirë që publikohen, vlejnë për ju?

Alizoti: Kur ne në fillimin e një procesi kemi krizë të brendshme, e cila është reflektuar edhe jashtë, pra nuk duhet përjashtuar as LSI. Çfarë kam unë problem me presidentin? Respekt për të gjithë njerëzit, por Presidenti i republikës, nuk është president i Akademisë së Arteve. Presidenti është politik dhe duhet të jetë politik. Ai duhet të jetë një figurë e fortë politike që të mbrojë minorancën. Presidenti duhet të ishte ai që balancon pushtete. Ku është rreziku i madh që Rama kap gjithë pushtetin, ky është rreziku i madh në Shqipëri.

Xhokaxhi: Do të jeni prezent në raundet për zgjedhjen e presidentit?

Alizoti: Unë do të bëjë detyrën time, por nuk do të marr pjesë në proces.

Më të lexuarat