BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

A do të rikthehet Basha me protesta? Ja çfarë thotë gazetari Hoxha

A do të rikthehet Basha me protesta? Ja çfarë thotë

Gazetari Poli Hoxha tha në një intervistë për Euroneës Albania se mbledhja e fundit në Partinë Demokratike dukej si vaki dhe të gjithë pjesëmarrësit kishin ulur kokën.

Sipas tij kjo është një shenjë që tregon se pjesa më e madhe e atyre që e mbështesin tashmë nuk janë të gatshëm për t’u ringritur nëpër protesta.

“Protestat nuk i bëjnë partitë, liderët jo e jo, protestat i bëjnë njerëzit, qytetarët dhe në rastet politike siç janë zgjedhjet, zakonisht ata vetëm i menaxhojnë ose bëjnë thirrjen e duhur”, u shpreh Hoxha.

Gazetari tha se thirrjet e Berishës për protesta tashmë janë bërë diçka e përsëritur. Njerëzit edhe para zgjedhjeve nuk dilnin më në tubimet që organizoheshin, gjë që të shtyn të besosh që edhe pas zgjedhjeve diçka e tillë nuk do të ndodhë.