BREAKING NEWS

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie përtokë pasi qëllohet me... (VIDEO)

Plas keq në protestë/ Gjakoset ish kryeministri Sali Berisha, bie
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali Berishës dhe Ilir Metës, thirrje për të dalë me dhunë në “Dëshmorët e Kombit”

Samiti i BE nën kërcënimin e protestuesve të Sali
x
BREAKING NEWS

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço zbardh prapaskenat: U pikas një makinë e dyshimtë, u zhduk shumë shpejt. Ka pasur sinjale...

Blindohet vendi/ Sa i sigurt është samiti? Ervin Karamuço
x
BREAKING NEWS

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të ngelurit në veting, GJKKO merr të pandehur ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, akuzohet për deklarim të rremë pasurie

Pas presionit të BE, SPAK vihet në lëvizje për të
x
BREAKING NEWS

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e BE-së në Tiranë zbardh detajet për dialogun e rëndësishëm: Që dje kanë në tryezë propozimin...

“Një mundësi e madhe”/ Joseph Borrell në samitin e
x
BREAKING NEWS

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e Alqi Bllakos, ish-deputeti akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre, ja si u përlanë 4 milionë euro me punë të pabëra

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Fierit dhe rëndon pozitat e
x
BREAKING NEWS

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet zotëron 110 hektarë tokë në Divjakë dhe ka ndërtuar pallat brenda parkut, Kumbaro e akuzon se e ka firmosur ai VKM

Erion Braçe plas skandalin në Parlament, një deputet
x
BREAKING NEWS

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet' në media deklarata e fortë e Edi Ramë mëngjesin e sotëm, mediat e Athinës me zjarr ndaj kryeministrit para takimit me Mistotakis

"Nuk do të kopjojmë si Greqia”/ 'Tërmet'
x

Politike

A është Alibeaj njeriu i Ramës? Aleksandër Çipa nxjerr prapaskenat nga selia blu dhe bën paralajmërimin e fortë: PD po shkon drejt ndarjes së plotë!

A është Alibeaj njeriu i Ramës? Aleksandër Çipa

Analisti Aleksandër Çipa shprehet se nuk sheh asgjë të re në PD përkundër ndarjes dhe thellimit të krizës.

“Nuk shikoj ndarje të grupit parlamentar, por mbetje në pozicione të njohura dhe strategji të grupit anti rithemelim, ku jo të gjithë bëhen pjesëmarrës dhe një pjesë tjetër mban asnjanësinë ose këqyrjen e lëvizjeve të Rithemelimit. Ditët e ardhshme mbledhjet e grupit parlamentar të PD do të jenë të ndarë dhe në një krizë më të thellë”, tha ai.

I pyetur drejtpërdrejt nëse Alibeaj është njeriu i Ramës, Çipa e mohon këtë me arsyetimin e karrierës politike.

“Alibeaj nuk është njeriu i Ramës dhe nuk ka si të jetë, se nuk ka perspektivë politike, ajo që po ndodh është për shkak të përplasjes në PD që ka formësuar një krizë”, tha Çipa.

Sipas tij beteja në PD është mes të vjetrës dhe përfaqësimeve të merituara.

“Mund të dalin kandidatura të tjera. Beteja mes të vjetrit dhe përfaqësimeve jo të stisura por të merituara në PD. Nëse nuk vijmë në qasjen për ndryshim themelues nuk mbyllet kriza e PD. Kjo është për t’u parë në ditët e afërta. Procesi po tejzgjatet”, u shpreh ai.

Më të lexuarat