BREAKING NEWS

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat: Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë
x

Politike

A është ftohur marrëdhënia e tij me Ramën pasi e ‘zhveshi’ nga posti i ministrit? Niko Peleshi flet hapur: Do të ishte mendjelehtësi dhe naivitet politik nëse...

A është ftohur marrëdhënia e tij me Ramën pasi e

Deputeti Niko Peleshi ka reaguar ndaj zërave dhe marrëdhëniet mes tij dhe kryeministrit Rama janë ftohur, pasi ai u hoq nga posti i ministrit.

Peleshi shprehet prerazi se nuk ka ftohje me Ramën për këtë fakt, dhe se ai e quan naivitet politik nëse një ministër i cili nuk është më i tillë do të ishte i fyer pas largimit nga posti.

"Nuk kam asnjë ftohje me kryeministrin në rast se i referoheni ndryshimeve te fundit ne qeveri pas te cilave unë nuk jam më minister do të ishte mendjelehtesi dhe naivitet politik ne rast se një minister kushdo qofte ai do te ndihej si i fyer pse nuk vazhdon te jetë minister.

 Shqipëria nuk ka kete hall s'ka Hallin e punës që do beje Niko Peleshi apo kushdo tjetër. Shqipëria ka hall tjetër dhe e kundërta do të ishte keq pra nëse do te kishim formacione që nuk ndryshojnë ne nuk jemi monarki, ne si trashëgojmë mandatet. Ato fitohen me votën popullore dhe me vullnetin e kryeministrit i cili kompozon një formacion qeveritar ku harmonizohen të gjitha që nga performanca deri te shumë faktorë te tjerë. Nuk kam asnjë lloj pakënaqësie përkundrazi jam shumë i lumtur që përfaqësoj Korçën, do vazhdoj të drejtoj punën politike në qarkun e Korçës. Punët kanë shkuar mirë këto vite në Korçë po dhe në Pogradec, Kolonjë Devoll, Maliq dhe së shpejti dhe në Pustec.

Nëse dikush ka vullnet për punë dhe unë e kam atë e gjen misionin që mund ti japë vetes për t'u ndjerë pastaj në fund të karrierës mirë se në punën e tij, nuk është çështja se bëri karrierë personale por la nga prapa një jetë më të mirë për bashkëqytetarët e tij të cilët do i shikojë në sy, sepse unë hy ne ata njerëz që politiken e kam të lidhur me Korçën", tha Peleshi.

Më të lexuarat