BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Politike

A i ka Basha në tryezë faktet e DASH, që shpallën ‘non-grata’ Sali Berishën? Aleati i PD-së jep përgjigjen e prerë dhe tregon kush është përfituesi i vetëm i këtyre përplasjeve

A i ka Basha në tryezë faktet e DASH, që shpallën

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i pyetur nëse mendon se Lulzim Basha i ka në tryezë akuzat e DASH për Sali Berishën, mban një qëndrim të prerë.

Sipas tij kjo është çështje e prokurorisë, ndërsa debatet më akuza dhe kundërakuza i shpërbejnë vetëm Edi Ramës.

Mendoni se z. Basha i ka në tryezë faktet që ka DASH për të shpallur Berishën 'non grata'?

“Këtë nuk mund ta them se kjo është një çështje për hetues apo prokurorë. Sa i përket këtyre debateve me akuza dhe kundërakuza i shërben Edi Ramës. Vetëm debati real i shërben opozitës. Opozita shqiptare është shumë më e madhe se Partia Demokratike. Nëse e shikojmë opozitën si vetëm oborrin e PD sigurisht që i bëjmë qejfin vetëm Edi Ramës. Duhet ndryshuar i gjithë koncepti opozitar. Opozita duhet menduar si një spektër i gjerë. Kjo është formula për të mundur kundërshtarët. Me PD pa PD, me Berishë pa Berishë, me Lul pa Lul do të ketë gjithmonë opozitë.”, tha Shehi.

Më të lexuarat