BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Politike

A ishte koha për shkarkimin e Ilir Metës? Ministrja Spiropali zbulon kur do të dalin emrat e rinj të kabinetit qeveritar dhe si do të zgjidhet Presidenti: Këtë skemë po e mendon Rama!

A ishte koha për shkarkimin e Ilir Metës? Ministrja Spiropali zbulon

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali u shpreh sot në emisionin ‘Breaking’ se emrat e qeverisë së re do të bëhen publike në muajin shtator kur nis edhe sesioni i ri parlamentar.

E pyetur nëse do të kemi një ministër për çdo qark, Spiropali u shpreh se skema po mendohet nga kryeministri Edi Rama.

Lidhur me shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Spiropali u shpreh se mazhoranca është e gatshme të bashkëpunojë me PD.

Pjesë nga biseda

A do kemi nga një ministër për çdo qark?

Spiropali: Këtë skemë po e mendon dhe kolaudon kryeministri që ka tagrin. Ne po bëjmë punën tonë. Ka kohë deri në shtator kur do të prezantohen emrat e rinj. Duhet bërë edhe pak durim?

A ishte koha e duhur për të shkarkuar Metën?

Spiropali: Nuk ishte momenti i duhur për shkarkimin e Metës, ishte shumë kohë më parë në fakt. Kupa nuk ishte mbushur, por ishte derdhur. Ilir Meta nuk ishte më president.

A do bashkëpunoni me PD për presidentin e ri?

Spiropali: Kemi shprehur gatishmërinë për të gjetur agjendën e përbashkët kombëtare për shumë çështje, jo vetëm për presidentin.