BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

“A janë të lidhura njoftimi i DEA-s për shqiptarët me aferën ‘McGonigal’?”/ Meta zbardh prapaskenat

“A janë të lidhura njoftimi i DEA-s për shqiptarët me

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se lajmërimi i DEA-s për shqiptarët dhe afera “McGonigal” janë të lidhura me njëra-tjetrën.

Komentet Meta i bëri gjatë një interviste televizive, ku tha se Shqipëria duhet të marrë shembull nga SHBA, pasi sipas tij, ata ngritën një komision hetimor në Kongres për një drejtor të FBI-së, ndërsa ne nuk po e ngremë për kryeministrin, që sipas tij është i përfshirë në krim e korrupsion.

“Njoftimi i DEA-s me aferën McGonigal janë të lidhura, qëllimi që ka rilindja me krimin e organizuar dhe situatën katastrofike ku ndodhet Shqipëria është i qartë. Janë ato grafikët që tregojnë se Shqipëria është e para për korrupsionin.

Aktet që ka bërë Edi Rama e ka minuar aq shumë demokracinë, por Amerika është një vend i fuqishëm dhe ky proces ndaj McGonigal është shembull për tu ndjekur. Kur ajo ngre komision hetimor në Kongres dhe në nivelet më të larta për një drejtor të FBI-së, ne nuk ngremë Komision Hetimor në Parlament për aferat korruptive të Ramës. Çfarë duhet të bëjmë ne ndaj një kryeministri që vjedh dhe korrupton zyrtarë të lartë. Kjo gjë funksionoi për disa kohë, por unë vesoj se gjithçka është e qartë nën dritën e diellit.

Asnjë akt i Ramës nuk i armiqëson dot qytetarët shqiptarë me SHBA-të. Vetëm sa na kujtojnë edhe njëherë që duhet të kemi një shtet të së drejtës. Individët mund të korruptohen kudo, por kur kemi një shtet demokratik me sisteme të ndara, shteti nuk mund të shkatërrohet”, është shprehur Meta.

Më të lexuarat