BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Politike

A jeni gati të takoheni me Bashën? Kryeministri Rama jep përgjigjen e prerë: Mos më bëni që të bëj ndonjë koment!

A jeni gati të takoheni me Bashën? Kryeministri Rama jep

Kryeministri Edi Rama është shprehur shumë diskret për Reformën Zgjedhore. Në një konferencë për mediat, Rama u shpreh se nuk mund të komente për Reformën Zgjedhore, pasi në këtë proces janë përfshirë dhe ndërkombëtarët.

Më tej ai u shpreh se është gati që të ulet e të flasë me Bashën duke e cilësuar këtë gjë si një gjë shumë normale.

“Ne e kemi mbaruar punën tonë, besojmë që produkti është aty. Mos më bëni të komentoj sot, mos më bëni që të bëj ndonjë koment, pasi ka dhe të tjerë që janë përfshirë në këtë proces. Ma falni këtë shtyrje për disa orë, orë për 24 orë. Unë kur ka qenë në opozitë kam kërkuar takime me Kryeministrin e kohës dhe sot bëj të njëjtën gjë dhe kërkoj takim me kreun e opozitës, është normale ulja dhe diskutimi”, u shpreh Rama.