BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Politike

A ka lidhje Berisha me kullën 64 kate në Tiranës? Blendi Fevziu habit me përgjigjen

A ka lidhje Berisha me kullën 64 kate në Tiranës? Blendi Fevziu

Blendi Fevziu ka folur për kullën 64 kate që po ndërtohet në Tiranë, për të cilën u hodhën dyshime se ka lidhje me njerëz pranë Sali Berishës dhe ishte një qokë e Ramës për të kapur opozitën. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Fevziu deklaroi se nuk e beson që Berisha të ketë lidhje, pasi sipas tij, Edi Rama nuk mund të blejë të gjithë opozitën. Nëse ndodh kjo, gazetari shprehet se "ky vend pastaj është kot". 

Ylli Rakipi: Edi Rama ka një përpjekje dhe ka shenja që i ble gjërat, edhe opozitën. Gjatë verës pati shumë debate për kullën 64 kate dhe dyshimet për lidhje me Sali Berishën. Edhe televizioni juaj përmendej indirekt. I keni ndjekur? 

Blendi Fevziu: Nuk e besoj shumë këtë të kullës. Ke tre aktorë të opozitës? I ka blerë të gjithë Rama?

Ylli Rakipi: E rëndësishme është a do të blesh Berishën. Më i pablerë më duket Gaz Bardhi.

Blendi Fevziu: Opozita është frymë dhe është një grupim i tërë. Nuk është një person opozita. Në Greqi doli Tsipras dhe mundi PASOK, që ishte parti shumë e organizuar. Nëse një lider i një vendi arrin të blerë të gjithë opozitën, ai vend është kot. Këtu çdo gjë shpjegohet me blerje.