BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Politike

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja

Analisti Andi Bushati i ka drejtuar një pyetje ditën e djeshme ambasadës amerikane, në lidhje me çështjen e zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bushati u shpreh se e ka pyetur ambasadën, nëse në takimin e kryeministrit Edi Rama dhe ish-zyrtarit ka qenë ndonjë diplomat amerikan.

Bushati nënvizoi se ende nuk e ka marrë një përgjigje.

“Unë kam që dje që i kam dërguar ambasadës amerikane një gjë shumë më të thjeshtë për konfirmim, me e-mail dhe gojarisht. Mund të më thoni, siç është praktika juaj, kanë qenë diplomatë amerikanë në takimin Rama me zyrtarin e FBI-së?

Zakonisht, me praktikë diplomatike, mund të jetë ose ambasadori, ose diplomati i linjës që ka sigurinë. Kanë qenë apo nuk ka qenë? Ka një ditë e gjysë, që nga “Rruga e Elbasanit” nuk marr përgjigje. Besoj kuptohet se pse nuk janë përgjigje, se nuk ka pasur, vizita ka qenë private”, theksoi ai.