BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Politike

A ka të drejtë të rikandidojë Basha? Spartak Ngjela analizon situatën brenda PD, ja lëvizja e fundit që duhet të bëjë Berisha

A ka të drejtë të rikandidojë Basha? Spartak Ngjela analizon

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në studion e emisionit “Frontline” ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, teksa ka komentuar rikthimin në jetën politike të Lulzim Bashës.

Ngjela u shpreh se Basha dha dorëheqjen në formë morale se humbi zgjedhjet, teksa në këtë moment ai ka të drejtën të rikandidojë sërish për kryetar të demokratëve.

Ai shtoi se çdo kryetar partie tërhiqet për të marrë forcë dhe futet sërish në lojë, ndërsa tha se nga ana tjetër Sali Berisha nuk ka asnjë të drejtë të garojë për këtë pozicion pasi nuk është anëtar zyrtar i PD-së.

“Basha dha dorëheqjen në formë morale se humbi zgjedhjet. Ai nuk tha do ikë nga politika. Vetëm Saliu nuk jep dorëheqje kur humbet. Kuptohet që ka një raport të drejtpërdrejtë mes politikës amerikane dhe Bashës. Për këtë arsye ai përjashtoi Berishën nga partia. Lulzim Basha e ka nisur këtë aksion dhe pas kësaj lëvizjeje, vjen dhe jep dorëheqjen sepse humbi zgjedhjet. Vjen një moment ku jemi përballë zgjedhjeve të reja dhe politikanit i mbushet mendja për faktin se PD është në proces për kreun e ri, ai ka të drejtën të kandidojë sërish.

Basha dha dorëheqjen për humbjen. Çdo kryetar partie tërhiqet për të marrë forcë dhe futet sërish në lojë. Çështja kryesore është nëse ka të drejtë të rikandidojë apo jo? Ai ka. Ka marrë akte për të mirën e demokracisë në vend duke nxjerrë non-gratën nga partia. Këto janë në favor të politikës amerikane në vend. Ai tani hyn sërish për të marrë partinë. Berisha nuk ka të drejtë të konkurrojë për kreun e PD-së. Nuk është anëtar i PD-së”, u shpreh ai.

Më të lexuarat