BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

A keni ambicie për të marrë drejtimin e PD? Deputeti i njohur habit me përgjigjen

A keni ambicie për të marrë drejtimin e PD? Deputeti i njohur

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, është shprehur se nuk ka ambicia për të marrë drejtimin e kësaj force politike.

Komentet Korreshi i bëri gjatë një interviste për Panorama TV, teksa u pyet nga gazetarja, ku me shaka tha “në Lushnjë po”.

Ai shtoi se është i mendimit që shkallët në politikë duhen ngjitur gradualisht, nga ato më të ulëtat, për të shkuar në pozicionet drejtuese.

“Ne duhet të ulemi bashkarisht, të prodhojmë lidership që mbledh të gjithë faktorët, të prodhojë garë. Unë mendoj që PD ka asete shumë të mira, por t’ja lëmë strukturave dhe njerëzve që ti propozojnë. Mendoj t’ja lëmë atyre grupseksioneve që të rimblidhen, etj… Do të ishte e paudhë sot për të nxjerrë emrat”, u shpreh Korreshi.

A keni ambicie për të marrë drejtimin e PD-së?

“Në Lushnje po, por këtu në Tiranë… Unë nuk kam ambicie për t’u bërë kryetar i PD-së. Mendoj se në politikë hyet për ambicie, por duhen ngjitur shkallët me radhë, bëhesh njëher Kapter, e me radhë. Nuk e kam këtë ambicie”, tha më tej Korreshi.

 

Më të lexuarat