BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Berat/ Plas sherri mes dy personave në lokal, 55-vjeçari nxjerr armën dhe... (Emrat)

Të shtëna me armë zjarri në Berat/ Plas sherri mes dy
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Alarmohet Met Rrumbullaku, mbledhje urgjente me vartësit

Çfarë ndodhi? Alarmohet Met Rrumbullaku, mbledhje urgjente me
x
BREAKING NEWS

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/ Spartak Ngjela shpërthen ndaj kryeministrit: Franca gjithmonë ka qenë kundër territorit shqiptar, ç’ punë ka me...

“Drafti i Ramës për Asocacion një skandal historik”/
x
BREAKING NEWS

Rusët duan mbrojtje në Shqipëri! Ambasada i bën kërkesën e pazakontë policisë shqiptare

Rusët duan mbrojtje në Shqipëri! Ambasada i bën
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe akuzon Albin Kurtin, irritohen kosovarët dhe kërkojnë shpalljen “non grata” si armik i shqiptarëve për interesat e serbëve

Kryeministri i Shqipërisë i jep të drejtë Serbisë dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri/ KFOR zbulon kush fshihej pas protestave të dhunshme në Zveçan dhe i bën thirrjen e fortë Serbisë

Tensionet në Veri/ KFOR zbulon kush fshihej pas protestave të dhunshme
x
BREAKING NEWS

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës për të penguar Lulzim Bashën që të marrë drejtimin e selisë blu, zbardhen prapaskenat nga mbledhja e Kryesisë së PD

Ja kush është deputeti që nxori zbuluar planin e Berishës
x
BREAKING NEWS

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord historik, sot kapin fundin

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, euro dhe paundi thyejnë rekord
x

Politike

A keni një emër konkret për postin e Presidentit të ri? Taulant Balla e thotë troç

A keni një emër konkret për postin e Presidentit të ri?

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla është pyetur sot nga mediat nëse kanë një emër konkret për postin e Presidentit të ri.

Keni emra për presidentin e ri?

“Në kohën e duhur unë do tu jap një informacion për emrat, në këtë fazë po përcaktojmë profilin e presidentit të ri. Do të ishte në respekt që mos jetë thashethemesh dhe baltë dhe intrige mediatike. Në media kam parë lloj lloj emri që qarkullon padrejtësisht. Nuk duam të bëhemi objekt skenari të kësaj telenovele. Ne nuk jemi në fazën për të nxjerrë emra, do të jetë një moment tjetër kur të biem dakord me profilin por të biem dakord edhe me emrin. Dua që me opozitën që 3 përfaqësues të PS-së jemi gati të ulemi në çdo moment në një tryezë.

Presidenti i ri do të personifikojë unitetin e popullit. Koha në dispozicion deri të mërkurën tjetër kur do të zhvillohet konferenca do të kenë kohë palët për të studiuar profilin e presidentit të ri. Po vazhdojnë mbërritja e propozimeve dhe ditët në vijim do tu njoftojmë për funksionin e këtij procesi. Shtyhet takimi me shoqërinë civile për javës tjetër, do të jemi bashkë me 3 kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës, Doda, Mediu dhe Alibeaj.”, tha Balla.

Sa kohë do ta prisni PD?

“Afatet këtu i ka vendosur kushtetuta që përcakton zhvillimi i raundit të parë rreth 10 majit është datë e pranueshme nga të gjitha palët. Ky është afat i mjaftueshëm secila nga palët ka pasur kohën e nevojshme për të diskutuar për këtë çështje.

Më të lexuarat