BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

A mund të ndodhë gjë më shumë? Arjan Çani për debatin e Ramës dhe Bashës: Ore ky Luli këtë punë do bëjë

A mund të ndodhë gjë më shumë? Arjan Çani

Gazetari Arjan Çani thotë se duke parë seancat e të enjteve, pyetja që ngrihet është deri ku shkon teatraliteti mes kreut të maxhorancës dhe atij të opozitës dhe ku fillon e vërteta. Sipas Çanit një dozë teatraliteti është normale, por masa e këtij të fundit është ende e paqartë.

“Kemi hyrë në një erë të re. Nuk kanë mundësi shumë palët. Mendoj që nuk ka parlament në botë që të mos ketë pak teatralitet mes shefit të maxhorancës dhe atij të opozitës. Thjesht ideja që po dalin të enjten tu flasin njerëzve, sigurisht do të ketë doza teatraliteti. Janë para kamerave, nuk i shpëtojnë dot. Është normale. Ajo që njerëzit kanë në subkoshiencë është ore ky Luli këtë punë do bëjë? Protestat janë provuar. Nuk kanë funksionuar. Pyetja është mund të ndodhë gjë më shumë? Unë them jo. Sot Basha duhet kuptuar bëri blof kur i tha Ramës bëj vetingun e politikanëve dhe i pari bëhem unë. Rama nuk tha asgjë. Pra Basha është bllofist i niveleve të larta apo ia fut kot? Ne këtë duhet të mundohemi të gjejmë. Deri ku është teatër dhe ku fillon e vërteta?” është shprehur Çani.