BREAKING NEWS

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar se të prekur me koronavirus, ja 3 qytetet me numrin më të madh të infektimeve

Lajm fantastik nga spitalet COVID: Sot më shumë të shëruar
x

Politike

A u bashkua me ta edhe Bamir Topi?/ Del ‘tymi i bardhë, Partia Demokratike regjistron koalicionin për zgjedhjet e 25 prillit, Basha jep mesazhin e rëndësishëm (Lista e plotë)

A u bashkua me ta edhe Bamir Topi?/ Del ‘tymi i bardhë,  Partia

Mbrëmjen e djeshme është finalizuar lista e koalicionit të PD me partitë aleate. PD ka dorëzuar në limitet e kohës marrëveshjen e Partisë Demokratike me 13 aleatët e saj për të dalë si një koalicion i përbashkët në zgjedhjet e 25 Prillit.

Koalicioni i Partisë Demokratike me aleatët e saj është regjistruar në KQZ me emrin “PD-Aleanca për Ndryshim”.

Pas bindjes së Nard Ndokës gjatë mbrëmjes e fundit që iu shtua listës ishte Fryma e Re Demokratike e drejtuar nga ish-presidenti Bamir Topi.

"Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më të suksesshëm se ne. Shqipëria ka humbur për shkak të Ramës.

Rama, që nuk ka arritur as edhe një sukses për 8 vjet, nuk mund të kërkojë edhe 4 vjet të tjerë që ta provojë.

Ka ardhur koha të ndryshojmë.

Sot siguruam fitoren e Shqipërisë.

Ne kemi plane serioze pune për ta çuar Shqipërinë drejt fitores.

Aleanca për ndryshim. Shqipëria Fiton!", shkruan Basha.

Partitë e Koalicioni “Partia Demokratike – Aleanca per Ndryshim”, firmëtare të kësaj marrëveshje, janë:

PARTIA DEMOKRATIKE

Kryetari

Lulzim BASHA

PARTIA REPUBLIKANE

Kryetari

Fatmir MEDIU

PARTIA PËR DREJTËSI INTEGRIM DHE UNITET

Kryetari

Shpëtim IDRIZI

PARTIA LËVIZJA PËR ZHVILLIM KOMBËTAR

Kryetari

Dashamir SHEHI

PARTIA BASHKIMI PËR TË DREJTAT E NJERIUT

Kryetari

Vangjel DULE

PARTIA AGRARE AMBIENTALISTE

Kryetari

Agron DUKA

PARTIA DEMOKRISTIANE

Kryetari

Nard Ndoka

PARTIA FRYMA E RE DEMOKRATIKE

Kryetari

Bamir TOPI

PARTIA BASHKIMI LIBERAL DEMOKRAT

Kryetari

Arian STAROVA

PARTIA BALLI KOMBËTAR DEMOKRAT

Kryetari

Artur ROSHI

PARTIA BASHKIMI DEMOKRAT

Kryetari

Mustafa LICI

PARTIA LËVIZJA E LEGALITETIT

Kryetari

Shpëtim Axhami

PARTIA KRISTIAN DEMOKRATE

Kryetari

Dhimitër Muslia

A u bashkua me ta edhe Bamir Topi?/ Del ‘tymi i bardhë,  Partia

A u bashkua me ta edhe Bamir Topi?/ Del ‘tymi i bardhë,  Partia

A u bashkua me ta edhe Bamir Topi?/ Del ‘tymi i bardhë,  Partia

A u bashkua me ta edhe Bamir Topi?/ Del ‘tymi i bardhë,  Partia

Më të lexuarat