BREAKING NEWS

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain

Tronditëse/ Krim brenda familjes, djali vret babain
x
BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x

Politike

“Absurd përtej absurdit”/ Romeo Kara shpërthen keq ndaj Berishës: Saliu në sallë i jargavitur përballë... (FOTO)

“Absurd përtej absurdit”/ Romeo Kara shpërthen keq ndaj

Ditën e djeshme ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh mjaft i entuziazmuar pas fjalimit të një 19-vjeçari, student i gazetarisë i cili në fjalën e tij tha: “Revolucioni jonë paqësor nuk ndalet, asnjëherë. Jo vetëm që nuk ka të ndalur, por nuk do të tërhiqet asnjëherë deri në çlirimin e Shqipërisë nga kjo klikë sorosiane”.

Pikërisht për këtë situatë ka reaguar edhe juristi Romeo Kara, i cili e konsideron këtë një absurd përtej absurdit. Juristi shkruan se Saliu iu shfaq në ato momente si një shëmbëlltyrë e Hitletit.

“Absurd, pertej absurdit.

Nje turme te pashpresesh, me ne krye te vetmin shqiptar, qe i ka ngelur vetja ne dore dhe s'po di nga t'a çoje, qe hazdisen deri ne delir, nga perrallat patetike te nje 19-vjeçari, i cili paska pasur perceptime te qarta politike qe ne vitin 2009, kur ai ishte ne moshen 6-vjecare.

Saliu ne salle, i jargavitur perballe patetikut 19-vjecar, mu shembellye si Hitleri i pashprese, perballe forcave te armatosura femijerore te quajtura Hitler-Jugend ne fund te prillit 1945 pergjate Betejes se Berlinit.

Me siguri, Saliu plak, u mallengjye nga i vogli, duke u ngushelluar gjithashtu me faktin se, steriotipi i tij politik, do te jetoje edhe per disa kohe pas tij.”, shkruan Romeo Kara.

“Absurd përtej absurdit”/ Romeo Kara shpërthen keq ndaj

Më të lexuarat