BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për viktima

Të shtëna me armë zjarri në Krujë, dyshohet për
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x
BREAKING NEWS

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e fortë dhe i bën thirrje policisë

Katër vrasje në 24 orë, ish-prokurori plas deklaratën e
x

Politike

Abuzimi me 128 milionë euro, Kryemadhi dorëzon në SPAK faktet: Paratë e buxhetit të shtetit i kanë kaluar kompanisë off shore

Abuzimi me 128 milionë euro, Kryemadhi dorëzon në SPAK faktet:

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, foli sot sërish për çështjen e inceneratorëve dhe padinë që ajo bëri në SPAK një ditë më parë.

“A janë këtu 128 milionë euro investim? Në mendimin tim jo, por është SPAK-u, ai i cili është sot në provë, për të provuar nëse janë aty 128 milionë euro investim të kompanisë ‘off shore’ në Holandë, të cilat ia kanë nënkontroktuar Klodian Zotos, i cili ishte përfaqësuesi zyrtar i kompanisë ‘off shore’ në Holandë dhe që do të investonin 128 milionë euro. Paratë e buxhetit të shtetit i kanë kaluar kompanisë off shore, por është detyrë e SPAK-ut, i cili me vendim gjykate duhet të zbardhë të gjitha pagesat në off shore të kompanisë së inceneretorëve, sepse këto të Klodian Zotos si nënkontraktor të inceneratorëve, ia kemi zbardhur ne me fatura fiktive në librat e shitjeve dhe të blerjeve të inceneratorit. Me të gjitha këto kompani fiktive dhe falco, kanë krijuar një sistem perfekt ku shumica e njerëzve nuk kanë dijeninë e identitetit të tyre”, tha Kryemadhi.

Ajo tregoi me emra se kompani të ndryshme janë përdorur për evazion fiskal. Në emrat e kompanive ishte edhe një e regjistruar në mënyrë fiktive në emër të dy 90-vjeçarëve. Një prej të cilave jeton në azil.

 

Më të lexuarat