BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x
BREAKING NEWS

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë dorëheqjen sot

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë
x
BREAKING NEWS

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën” dhe sulmon Metën dhe Kryemadhin, zbulon se kush ia dha dosjen LSI-së

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën”
x
BREAKING NEWS

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e Berishës, raportet e DASH për Ramën janë denigruese

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e
x

Politike

Administrata e Kuvendit shtyn seancën plenare, reagon deputeti i PD-së: Një fyerje për të gjithë deputetët, përpjekje për t’i mbyllur gojën parlamentit

Administrata e Kuvendit shtyn seancën plenare, reagon deputeti i

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin e tij social ‘Facebook’ në lidhje me vendimin e administratës së Kuvendit për të mos zhvilluar seancën plenare të kësaj të enjteje.

Shehu shkruan se ky veprim është arbitrar dhe bëhet me qëllimin për t’i mbyllur gojën parlamentit.

Ai shton se deputetët janë njoftuar 48-orë më përpara për mos zhvillimin e seancës dhe shton që për ndërmarrjen e një vendimi të tillë nuk ka të drejtë askush.

POSTIMI I PLOTË

Sot arbitrarisht nuk u zhvillua seanca plenare e Kuvendit te Shqiperise!

Pra thjesht ju “mbyll goja” Parlamentit!

Aresyeja?!

Vetem nje E mail i ardhur para 48 oresh nga adminisrtrata e Kuvendit ku thuhet:

“Seanca plenare e parashikuar ne kalendarin e Kuvendit e dates 26 Maj nuk do zhvillohet. Kjo seance do te zevendesohet ne nje date tjeter, qe do tu behet me dije….”

Edhe ndaj nje ore mesimi nuk mund te luhet ne kete menyre, jo me ndaj nje Parlamenti e deputeteve sovran te tij.

Nje mungese e plote respekti per Kuvendin, nje fyerje per parlamentarizmin, per te gjithe deputetet.

Askush nuk mund te marre nje vendim te tille.

As ajo Konference Kryetaresh e perbere nga ata kryetare maxhorance e pseudo kryetare a zv/ kryetare te opozites, qe i mban aty maxhoranca, dhe qe si te tille vetem heshtin si fije bari.

Ndoshta disave aty u duket vetja si “Byroja Politike” e dikurshme, por gabojne rende.

Kjo menyre veprimi, ne kundershtim te plote me te gjitha regullat, do te thote te kerkosh te poshtrosh kete Kuvend, tu mbyllesh gojen deputeteve, vecanerisht opozites e tu thuash atyre qe ju nuk vleni asgje, jeni vecse “gure shahu”….

…duhet tu bindeni urdherave te “Shefit”, gje qe mund te ndodh vetem ne sulltanatet e kaluara.

Se as ne sulltanatet e kesaj epoke dicka e tille nuk mund te ndodhe.

Turp per ata, qe veprojne keshtu, turp edhe per ata “opozitare”, qe miratojne te perulur te tilla veprime anti demokratike te maxhorances ne ato Konferenca!

Nje gje duhet te kuptojne te gjithe, Parlamenti e parlamentarizmi jane themeli i demokracise.

Te cenosh ato do te thote te cenosh demokracine vete!

Më të lexuarat