BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Politike

Afati i fundit për ‘Zgjedhoren’, Gjiknuri tregon ndryshimet që do të ndodhin deri në shtator

Afati i fundit për ‘Zgjedhoren’, Gjiknuri tregon ndryshimet

Sot është afati i fundit i Reformës Zgjedhore dhe pritet që Këshilli Politik t’i dorëzojë Kuvendit marrëveshjen e dakordësuar, për t’u shqyrtuar dhe miratuar në seancë plenare.

Përfaqësuesi i mazhorancës për “Zgjedhoren” Damian Gjiknuri  tha se shtatori do e gjejë KQZ-në të riformatuar dhe me anëtarë të rinj

“Shtatori do e gjejë KQZ-në të riformatuar dhe me anëtarë të rinj.  Menjëherë pasi ligji hyn në fuqi, brenda 30 ditësh fillojnë procedurat e zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Synimi është që maksimumi në shtator këta individë duhet të jenë të zgjedhur”, thotë Gjiknuri.