BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me selinë e PD-së nëse gjykata i jep vulën Alibeajt

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me përgjigjen

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me
x
BREAKING NEWS

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në protestë!”, Arian Çani bën reagimin epik ndaj deklaratës së Luçiano Boçit: Uaaaa, o Ylli e di ç’do të thotë...

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në
x
BREAKING NEWS

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar
x
BREAKING NEWS

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani paralajmëron surprizën e Ilir Metës më 25 korrik: Edhe ata që janë me pushime do të hapin ekranin

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani
x

Politike

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, ka folur mbrëmjen e sotme në një emision televiziv, për situatën në PD.

Duka deklaroi se opozita mund të shkojë drejt krijimit të dy partive.

Agron Duka: Sipas meje kemi një realitet të tillë që brenda PD-së ka dy grupe pothuajse të ndarë njëri me tjetrin, jo ideologjikisht sepse janë të djathtë, por ndoshta për këndvështrime të ndryshme. Unë besoj se në të ardhmen këto do të kalojnë në dy forca politike, do bëhen dy parti. Ardhja e Berishës në krye të PD dëshpëroi një pjesë të tyre që janë në grupin tjetër të Alibeajt apo edhe në bazë. Ne duhet të tentojmë që këto dy grupim, nëse i konsiderojmë në të ardhmen si dy forca të ndryshme politike të gjejmë pika kontakti dhe t’i bashkojnë interesat. 

Kryetari i Nisma Thurje, Endri Shabani nga ana tjetër u shpreh se duhet një opozitë e fortë për tu përballur me kryeministrin Rama.

Endri Shabani: Edi Rama ka nevojë që të ketë përballë një opozitë të bashkuar. Edi Rama nuk ka vetëm PS, ka kapur grupet kriminale, mediet, oligarkët. Çfarëdo që të bëhet ai ato 700 mijë vetë do t’i marrë. Puna është si do t’i mobilizojmë përballë 750-800 mijë të tjerë? Ka mjaftueshëm njerëz që nuk shkojnë të votojnë ose që nuk besojnë te politika. Ka shumë hapësirë për opozitën, por kjo nuk mund të bëhet në gjuhën staliniste  “o me mua o me armikun.