BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x

Politike

Agron Neza, dëshmitar apo "i penduar" i FBI-së? Demaliaj ngre dyshime të forta dhe zbardh prapaskenat

Agron Neza, dëshmitar apo "i penduar" i FBI-së? Demaliaj

Analisti Ilir Demaliaj ngre dyshimet nëse Agron Neza, i cili dyshohet se i ka dhënë 225 mijë dollarë ish-zyrtarit, Charles McGonigal, është dëshmitar apo i penduar i FBI-së.

Në një intervistë televizive, Demaliaj u shpreh se nëse Neza i ka dhënë paratë, duhet të tregojë burimin e tyre dhe të hetohet për evazion fiskal.

“Agron Neza si futet këtu? Nuk është rastësi që një ish-punonjës i Sigurimit të Shtetit, pastaj me SHIK-un, vjen në Amerikë dhe unë e njoh atë person, e njoh shumë mirë Agron Nezën. Sesi ky sillet, sesi i ka lidhjet, janë të paqarta deri më tani. Unë e kam takuar rastësisht Agron Nezën rastësisht para “15-katëshit” kur isha në Tiranë para dy javësh. E kanë kthyer në Amerikë se është shtetas amerikan.

Ka dy gjëra. Ose Agron Neza është futur në bashkëpunim me FBI-në, sepse vetëm fakti që ai ka dhënë 225 mijë dollarë, duhet të japë burimin e dollarëve dhe të futet për evazion fiskal. Prandaj duhet të fillojë hetimi për privilegjet që i ka dhënë Rama kompanisë ruse dhe pse ia ka dhënë. Kjo i takon shtetit shqiptar, jo amerikan. Kemi një drejtësi katastrofë”, theksoi ai.

Më të lexuarat