BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

“Ai është elefanti më i fuqishëm në PS”/ Genc Burimi dhe Julian Zyla kalojnë në ‘filtër’ ministrat e Ramës, befasojnë me atë që thonë për Elisa Spiropalin dhe Arben Ahmetajn

“Ai është elefanti më i fuqishëm në PS”/

Analistët Genc Burimi dhe Julian Zyla të ftuar sot në emisionin ‘Breaking’ analizuan disa nga pikat e forta të ministrave të qeverisë Rama 2.

Burimi tha se ministrja e Infrastrukturës, Balluku është femra që kishte karrotën me të madhe, Belinda është pjesë e qarkut të Edi Ramës. Zyla u shpreh se Balluku ka krijuar një figurë sikur vetëm punon pasi është në terren shumicën e kohës.

Pjesë nga emisioni:

Anila Denaj

Zyla: Anila Denaj nuk ka qenë politike por si imazh publik është udhëheqësja, që po çon ekonominë përpara.

Burimi: Denaj ka shumë eksperiencë dhe ka punuar jashtë, por hija e Ahmetaj është gjithmonë në atë ministri

Belinda Balluku

Zyla:  Ka krijuar një pamje se punon çdo ditë.

Burimi: Kjo është femra që kishte karotën me të madhe, Belinda është pjesë e qarkut të Edi Ramës. 

Evis Kushi

Zyla: Duket se ka marrë hijen e pozicionit që drejton ka marrë levat e kësaj ministrie dhe ka besueshmëri me këtë institucion.

Burimi: Mbrojtja më e fortë e Evis Kushit është Taulant Balla dhe ky është numri i dytë i  Partisë Socialiste.

Etilda Gjonaj

Zyla: Gjonaj drejton një dikaster që nuk drejton politika

Burimi: Ministri pa portofol dhe pa të ardhura

Niko Peleshi

Zyla: Është një elefant i cili është shumë i fuqishëm në PS

Elva Margariti

Zyla: Margariti një ministre e angazhuar

Burimi: Bëri që të harrohej Kumbaro.

Milva Ikonomi

Zyla: Një ministre që ka sjellje të mirë

Burimi: Ministre që di të sillet mirë dhe e kulturuar

Arben Ahmetaj

Burimi: Është shumë servil ndaj Ramës dhe i mungon një lloj sinqeriteti

Zyla: Konfirmon një lloj besimi të kryeministrit me sasinë e punës që bën

Ogerta Manasterliu

Zyla: Pandemia i hapi shumë punë dhe e bëri mirë

Burimi: Ishte rrethi i Ramës nga Bashkia e Tiranës, bëri shumë tendera abuziv

Blendi Klosi

Zyla: Berati i  vetmi qark me rezultatin më të mirë dhe e arriti, reformat e bëra nga ai në vijën bregdetare.

Burimi: Është një nga elefantët e vjetër të vjetër të socialistëve

Pandeli Majko

Burimi: Ministër për diasporën e opozitës iraniane dhe nuk bëri gjë për diasporën

Eduard Shalsi

Zyla: Vjen nga bashkia e Tiranës dhe është përpjekur të jetë një rrugë komunikimi mes biznesit dhe qeverinë.

Burimi: Pika e tij e fortë ka statusin e një burri shteti

Elisa Spiropali

Burimi: Është politike si Erion Braçe në zhanrin femëror

Zyla: Është shumë aktive dhe politike, përballon shumë sfida në terren.

Më të lexuarat