Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ai është përgjegjësi kryesor i kësaj krize”, Kryemadhi flet me tone të ashpra: Edhe Meta ka faj

Postuar: 18/11/2019 - 16:54

Në daljen e saj për mediat, kryetarja e LSI-së,Monika kryemadhi ka bërë shkaktar të kësaj krize politike është edhe presidenti Meta. Duke iu përgjigjur akuzës së këtij të fundit, se me djegien e mandateve PD-LSI tregoi se është më pranë qeverisë, numri dy i LSI-së tha se Meta është fajtor kryesor që me ardhjen e Ramës në pushtet, falë koalicionit me LSI në atë kohë.

"Ky është një këndvështrim që ka Meta. Edhe Meta është shkaktar i kësaj krize, që me ardhjen e Ramës në pushtet. Më pas vijon me Metën i cili edhe pse u tha SHBA, ambasadorit Donald Lu, i cili nuk besonte se votat e LSI do të shkonin për Reformën në Drejtësi. Sot kemi këtë shtet të ndërtuar nga Rama. Sot jemi në një vijë për zgjidhjen e krizës. Edhe me klasën politike në reformën në drejtësi. Vota  e shqiptarëve të mos deformohet. Kushtet e Bundestangut për të ecur dhe për t'i dhënë një zgjedhje krizës politike që në mbledhjen e ardhshme Shqipëria të marri një "PO", ngritja e Kushtetuese, reforma zgjedhore më pas...", tha Kryemadhi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 14:41

Pas dëshmisë së kreut të KEd, Ardian Dovrani në prokurori dhe deklaratës që dha më pas për mediat, ka ardhur reagimi i menjëhershëm nga Presidenca.

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Prokurori i ri i Përgjithshëm, Olsian Çela ka pasur një vizitë të veçantë sot në zyrën e tij të r

Postuar: 11/12/2019 - 14:16

Lideri historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar sot 29-vjetorin e themelimit të kës

Postuar: 11/12/2019 - 14:10

Ish-deputeti i PD-së Genc Pollo shprehet se sot demokratët kanë rolin kyç në një tjetër kthesë hi

Postuar: 11/12/2019 - 14:01

Në përfundim të marrjes në pyetje në Prokurori, pas kallëzimit që i ka bërë Presidenti Meta, kreu

Postuar: 11/12/2019 - 13:36

Pas 3 orësh në Prokurori ku dha deklarimet e tij, kreu i KED, Ardian Dvorani i paditur nga Presid