BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

Ai i fiton dot PD-ja zgjedhjet në 2025 me Lulzim Bashën në krye? Analisti i njohur bën parashikimin e papritur, ka edhe një sugjerim

Ai i fiton dot PD-ja zgjedhjet në 2025 me Lulzim Bashën në krye?

Mbrëmjen e djeshme në emisioni


n ‘Zonë e lirë’ u diskutua tema nëse i fiton dot apo jo PD-ja zgjedhjet në vitin 2025 me Lulzim Bashën në krye.

Analisti Arjan Çuri u shpreh senëse PD-ja ndjek të njëjtën strategji si këto 8 vite është e humbur, por nëse ndryshon radhën e gjërae atëherë mund të fitojë.

 

 “Nëse ndjekin të njëjtat strategji në këto 8 vjet, nuk e fitojnë dot. Të gjitha në jetë kanë një shkak-pasojë. Po nuk ndryshuan rradhën e gjërave, nuk fiton. Po ndryshoi rradhën e gjërave, fiton. E thënë më thjeshtë, po na dëgjuan ne fiton. Nëse ka provuar dy herë me të njëjtën listë dhe ka humbur, duhet të ndryshojë listën. Të gjitha këto po nuk i ndryshoi, jo vetëm nuk fiton në 2025, por as në 2055. Nuk ka rëndësi edhe aq shumë është apo nuk është Basha se sa ekipi, por nuk po shoh ndonjë më të mirë se ai brenda ambienteve të PD-së. Nëse ka ndonjë që mund t’i fitojë zemrat e demokratëve më shumë se Basha, atëherë bujrum”, u shpreh Çuri.