BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Politike

“Ai ka arritur në pikën zero”, Arian Çani zbulon lëvizjen që po përgatit Presidenti Ilir Meta

“Ai ka arritur në pikën zero”, Arian Çani zbulon

Gazetari Arian Çani në një intervistë për MCN ka komentuar zhvillimet më të fundit politike në vend. Ndër të tjera Çani u ndal edhe tek Presidenti Ilir Meta, i cili e quajti anti-kushtetues vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet lokale.

Sipas Çanit Meta tashmë po mendon për daljen e tij më të mirë të mundshme, pasi ai bashkë me LSI-në kanë arritur në pikën zero.

Z. Çani, Presidenti Ilir Meta tha se vendimi Kushtetueses për zgjedhjet lokale është antikushtetues dhe nuk ka detyrim ta zbatojë. Mendoni se do kemi zgjedhje të pjesshme lokale?

Çani: Nuk është se ka ndonjë gjë në dorë për të zbatuar. Zgjedhje të pjesshme lokale nuk besoj. Nuk kuptohet pse Meta refuzon shpalljen e datës. Meta po mendon tani daljen e tij në mënyrën më të mirë të mundshme. Meta ka arritur në pikën zero, bashkë me LSI.

Më të lexuarat