BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë, SHBA merr vendimin drastik ndaj Iranit! Përfaqësuesi amerikan bën paralajmërimin e fortë: Nëse agresioni nuk frenohet, do të…

Sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë, SHBA merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri Kim?! Ja pazari...

Paloka hedh akuza të rënda: Bllako u lirua, pse heshtin Rama dhe Yuri
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x

Politike

“Ai ka kusure”, politologu i njohur bën paralajmërimin e fortë për Ilir Metën

“Ai ka kusure”, politologu i njohur bën paralajmërimin e

Politologu Ilir Kalemaj komentoi sot zhvillimet mw tw fundit politike nw vend. Sa i takon LSI tha se elektoralisht është forcë e qëndrueshme politike, i nevojitet opozitës, ndërsa për rikthimin e Ilir Metës pas Presidencës, e sheh me skepticizëm. Sipas tij, Meta ka kusure.

“Zoti Meta përmban një bagazh politik, është një kafshë politike që ka mbijetuar në ujërat e vështira të politikës shqiptare, por ka kusuret e tij, ka qenë Presidenti më aktiv i të gjitha kohërave

Zoti Meta dhe LSI ka provuar ndër vite se është forcë politike e shtrirë në territor, dhe rikthimi i tij në krye e fuqizon. Berisha nëse do dilte dhe do thoshte se nuk aspiroj të kthehem si Kryeministër, ideja është kush do e zëvendësonte!

Dikush nga PD si forca kryesore opozitare apo do thoshte që zoti Meta do jetë CEO i këtij grupimi elektoral dhe kjo pastaj do hante vend për debat.

Meta pas datës 24 korrik është luftëtar i sprovuar betejash, por ka problemin që një pjesë e mirë e elektoratit të djathtë e sheh si trup të huaj”, u shpreh ai.     

Më të lexuarat