Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Ai vjen nga një parti e mallkuar në publik', befason analisti: Ja pse presidenti është në panik

Postuar: 19/03/2019 - 17:38

Qëndrimi i Presidentit në kriza politike shihet si i rëndësishëm, sepse figura e tij vlerësohet se qëndron mbi palët. Por për analistin Frrok Çupi, kjo në rastin e Metës nuk qëndron.

I ftuar në studion e “Top Talk”, Frrok Çupi shprehet se Meta nuk është personi i duhur, kjo pasi siç thotë ai është një president i ardhur nga konflikti politik si dhe nga një parti ‘e mallkuar në publik’.

“Presidenti është në panik. Ky president vjen nga konflikti politik. Zgjedhja e tij si President erdhi për të zgjidhur një konflikt politik. Ai vjen nga një parti e mallkuar në publik, vjen si parti ekstreme e majtë, por bën si e djathtë”, u shpreh Çupi.

 
 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 11:58

 “Bashkimi Evropian nuk duhet të përsërisë gabimin e perandorisë Habsburge duke injoruar Ballkanin Perëndimor. Ne duhet të mësojmë nga historia më shumë sesa të jemi të burgosurit e saj”.

Postuar: 17/06/2019 - 11:52

Pas publikimit të lajmit për kërcënimin e kryetarit të PD-së Lulzim Basha, Ilir Meta ka thirrur n

Postuar: 17/06/2019 - 11:38

Ish-deputeti i PD Luçiano Boçi ka publikuar tezën e provimit të maturës të lëndës së matematikes,

Postuar: 17/06/2019 - 11:17

Federica Mogherini është shprehur se shtetet anëtare të BE duhet të marrin vendimin e rëndësishëm

Postuar: 17/06/2019 - 11:15

Janusz Bugajski, ekspert për Ballkanin në Qendrën për Analiza të Politikës Evropiane (CEPA) me se

Postuar: 17/06/2019 - 11:01

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka takuar pak ditë më parë një prej shoqëruesve të kryedemokr