Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Akademia '100 fshatrat'/Rama në Jalë: Do sjellim universitete të huaja

Postuar: 18/08/2018 - 19:55

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Jalë ku ka folur për projektin ‘100 fshatrat’.

Gjatë fjalës së tij Rama u shpreh se ky është një program ku 100 fshatra nuk janë zgjedhur rastësisht por janë  të zgjedhur me vëmendje në bashkëpunim me bashkitë.

“Ka një ndërthurje të trashëgimisë kulturore të traditave të ndryshme edhe të tipologjive të ndryshme.

Një përpjekje për të ndërthurur sa më shumë role aktorësh të ndryshëm.

Ne do të përfshijmë edhe universitete të huaja në këtë projekt. Nuk është një program që mbaron brenda një afati të shkurtër kohor, por nga ana tjetër është një program që krijon mundësinë për të tërhequr vëmendjen dhe për të përfshirë edhe universitete të huaja që ne i qasim përmes përfaqësive të vendeve të ndryshme duke bashkuar jo vetëm burimet financiare”, u shpreh Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2018 - 23:20

Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka komentuar protestën e banorëve të Astirit, të cilët kërkojnë dëmshpërblim me vlerën e tregut për banesat që preken nga projekti i Unazës së Madhe.

Postuar: 20/11/2018 - 23:14

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar arratisjen e ish-kryeministrit Gruevski dhe kalimin e tij nga

Postuar: 20/11/2018 - 23:10

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar arratisjen e ish-kryeministrit Gruevski dhe kalimin e tij nga

Postuar: 20/11/2018 - 22:57

I ftua në Top Show Magazine, avokati njohur Spartak Ngjela ka dekalruar se ish kryeministri i Maq

Postuar: 20/11/2018 - 21:56

‘Zëri i Amerikës’ ka analizuar njoftimin e Ambasadës Amerikane, e cila ndër të tjera

Postuar: 20/11/2018 - 21:49

Deri fundjavën e fundit të nëntorit, Partia Demokratike duhet të zgjedh kryetarët e rinj të degëv

Postuar: 20/11/2018 - 21:12

Gazetari Sokol Balla ka publikuar në rrjetin social Facebook, një foto ku shfaqet së bashku me në