Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksi që lidh Librazhdin me Peshkopinë i bllokuar, Balla: Kanë filluar punimet për të hapur rrugën

Postuar: 14/02/2018 - 16:31

Kryetari i Grupit Parlamnetarë të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i ARRSH, Afrim Qendro ndoqën nga afër situatën e krijuar nga reshjet e dëborës në zonën e Librazhdit, ku disa zona janë bllokuar.

Më problematike situata paraqitet në aksin Librazhd-Peshkopi, ku autoritetet po punojnë për hapjen e rrugës.

Balla gjatë inspektimit, theksoi se po punohet njëkohësisht jo vetëm për hapjen e rrugës, por edhe për riparimin e defekteve në rrjetin e shpërndarjes së energjisë elektrike në zonat e prekura.

“Aktualisht aksi që lidh Librazhdin me Peshkopinë, është i vetmi aks kombëtar i pakalueshëm. Së bashku me drejtorin e ARRSH, Afrim Qendro, kemi qenë që prej mëngjesit këtu për të parë nga afër situatën. Punimet për hapjen e këtij aksi kanë filluar nga pjesa e Peshkopisë për të ardhur drejt Librazhdit. Kërkojmë që banorët të shmangin kalimin nga ky aks gjatë ditës së sotme, pasi nesër ky aks do të jetë i kalueshëm për të gjitha mjetet. Duhet të kemi parasysh që trashësia e dëborës në vende të caktuara i kalon 50 cm që do të thotë që hapja kërkon pak kohë”, u shpreh Balla

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 48

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 20:29

Pas tensioneve dhe shkëputjes  nga politika, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka vendosur të kalojë më shumë kohë me familjen e tij.

Postuar: 22/10/2018 - 19:24

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në një takim në Laprakë.

Postuar: 22/10/2018 - 19:14

Dy vajza janë nxjerrë me dhunë nga mbledhja ku kryeministri Edi Rama po fliste me një grup nxënës

Postuar: 22/10/2018 - 18:56

Pasditen e sotme, kryeministri i vendit Edi Rama, ishte në një takim në Laprakë, me “gra dh

Postuar: 22/10/2018 - 18:49

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka tha se dosja për megaoperacionin që çoi në pranga 27

Postuar: 22/10/2018 - 18:39

Deputeti demokrat Klevis Balliu ka komentuar ditën e sotme aksionet e Policisë për kapjen e perso

Postuar: 22/10/2018 - 18:33

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka  ka komentuar arrestimet e fundit të cilët janë përfshirë zyr