BREAKING NEWS

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Zbardhen emrat e deputetëve që votuan pro

Miratohet nisma e opozitës parlamentare: Hapen listat dhe ndalohen
x

Politike

Aktakuza ndaj Hashim Thaçit, Bamir Topi thyen heshtjen

Aktakuza ndaj Hashim Thaçit, Bamir Topi thyen heshtjen

Bamir Topi, ish presidenti i Shqipërisë ka reaguar lidhur me aktakuzën ndaj Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Ai tha se, ajo mbetet për t’u legalizuar nga pikëpamja juridike dhe i cilësoi akuzat ndaj UÇK-së si fantazi dhe absurde. Por, Topi sërish kritikat i drejton nga vetë shqiptarët duke thënë se, politika në Kosovë ka harruar kauzën e madhe dhe po luftojnë për interesa të ngushta.

Më të lexuarat