Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aktivisti i njohur ia plas 'live' në sy Bylykbashit: Është shumë e turpshme që ju...

Postuar: 12/11/2019 - 23:31

Aktivisti Endri ia ka përplasur live në studio ish-deputetit demokrat, Oerd Bylykbashi, se “është e turpshme që PD wshtw partia mw e madhe opozitare.

“Është shumë e turpshme që ju jeni partia më e madhe opozitare, vini këtu pa asnjë zgjedhje, pa asnjë zgjidhje, pa asnjë propozim, më sulmoni nuk më lini të flas, të gjithë elementë konspiracioni. Ky sistem zgjedhor i ka mohuar qytetarëve shqiptarë një të drejtë themelore që është e drejta për të zgjedhur. Ne nuk zgjedhim dot. Përfaqësuesit tanë ligjorë në Këshillin bashkiak i zgjedh Edi Rama dhe Lulzim Basha. Tani nëse do kesh lista të hapura do të thotë që unë nesër shkoj atje dhe do të votoj për Oerdin”, tha ai në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 17:01

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me banorët e Laçit është njohur me ankesat e  tyre, të cilët i kanë thënë se qeveria dhe bashkia, i kanë lënë pa strehim, pa ndihma dhe pa bonus qeraje.

Postuar: 14/12/2019 - 14:54

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas urdhër-ndalimeve në Durrës.

Postuar: 14/12/2019 - 14:01

"Një këshillë e vlefshme që duhet dëgjuar!" Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, i cili

Postuar: 14/12/2019 - 13:35

Mazhoranca pritet të shtojë masat izoluese ndaj presidentit Ilir Meta.

Postuar: 14/12/2019 - 13:25

Gjatë një inspektimi që kryeministri Edi Rama ka bërë në disa pallate të pabanueshme, ka parë dis