BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Politike

Akuzat e opozitës për bashkëshortin e saj, reagon Olta Xhaçka: Spekulim! Për 15 minuta famë...

Akuzat e opozitës për bashkëshortin e saj, reagon Olta

Në një konferencë për gazetarët nga Kryeministria, ministrja Olta Xhaçka u përgjigj lidhur me akuzat për investimin strategjik të burrit të saj.

Ajo tha se nuk ka përftuar asnjë centimetër tokë dhe asnjë para publike nga ky investim dhe shtoi se ky është një biznes privat dhe toka do të vazhdojë të jetë publike.

Xhaçka: Një centimetër tokë publike ose një lek para publike të përfituar nga unë apo bashkëshorti, patjetër do t’u jepja përgjigje nëse pasuritë i kemi të ndara apo të përbashkëta. Ky është një spekulim i pak deputetëve të opozitës që u ka humbur konteksti politik për 15 minuta famë edhe në këtë konferencë shtypi që është shumë e rëndësishme për arenën ndërkombëtare.

Ky është një diskutim nëse një biznes privat ka të drejtën që të hapë apo të mos hapë çadra në plazh që nuk tjetërsohet dhe është pronë publike.

Më të lexuarat