Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Akuzat për falsifikimin e nenit, Xhafaj: Është qesharake komplet

Postuar: 16/05/2018 - 19:02

Ministri i Brendshëm, Fatmir  Xhafaj ka dal sot një konferencë urgjente për shtyp. Pjese nga deklarata e Xhafes: “Llidhur me falsifikimin e Kodit të Procedurës Penale. është qesharake komplet, e kanë të vështirë të besojnë, se njeriu pranon të vet shpallet kaq injorant. Unë akuzohem se për të shpëtuar vëllain tim nga burgu kam ndryshuar një nen. për votim është paraqitur tjetër gjë dhe  jo ajo që ishte propozuar. tani disa deputetë duke pranuar që janë sy lesh, që na i hodhi Fatmir  Xhafaj.

Unë kam detyrimin që të jem serioz. nuk ka kontributin tim për këtë variant, por e mbroj fort atë nene. kjo pikë e nëntin 4091 është një standard ndërkombëtar, nuk e kemi shpikur. është mot a mot, në konventën evropiane të ekstradimit, ky lloj kushti ishte.

Nuk ka asnjë lidhje me vëllain tim, pasi im vëlla ka qenë i mbrojtur nga një person i autorizuar. Prandaj nuk jemi në kushtet e këtij neni.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2018 - 11:39

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka nisur fjalimin e tij para shqiptarëve që i janë bashkuar opozitës në protestë kundër qeverisë së Edi Ramës.

Basha tha se nuk kërkon rrëzimin e qeverisë por shkëputjen e saj nga krimi.

Postuar: 26/05/2018 - 11:34

E ka nisur me vargjet e poetit të Rilindjes,Naim Frashëri fjalimin e tij në protestë kreu i PD Lulzim Basha.

Postuar: 26/05/2018 - 11:33

Pas daljes nga selia e LSI duke u drejtuar për në bulevard ku iu bashkua protestuesve të opozitës, Monika Kryemadhi është shprehur edhe një herë se “largim i Edi Ramës do

Postuar: 26/05/2018 - 11:31

Ish kryeministri Sali Berisha është bashkuar në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ protestës së opozitës para Kryeministrisë.

Postuar: 26/05/2018 - 11:22

Ditën e djeshme ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se do japë dorëheqjen nëse audio-përgjimi me në qendër vëllain e tij Agron Xhafaj del i vërtetë.

Postuar: 26/05/2018 - 11:19

Opozita ka nisur protestën e saj kundër qeverisë së Edi Ramës.

Postuar: 26/05/2018 - 11:16

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në nisje të protestës së opozitës deklaron se Rama duhet të largohet. Sipas saj largimi i Ramës dhe Xhafajt është paketë.