BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

Akuzat ndaj Ilir Beqajt për sterilizimin, gazetari i njohur ngre dyshime të forta: Pse prokuroria nuk pezullon punën e kompanisë?

Akuzat ndaj Ilir Beqajt për sterilizimin, gazetari i njohur ngre dyshime

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në “Open”, tha se ndërkohë që të gjithë arkitektët e marrëveshjes së sterilizimit të pajisjeve spitalore janë nën akuzë, por marrëveshja vazhdon.

“Pa hapur letrat më e arsyeshme do të ishte një masë të ngjashme me ish-vartësin e zt.Beqaj. Ajo gjëja që kërcet më shumë në këtë histori është fakti kemi tashmë një ish-ministër të akuzuar, një zv/ministër që është prapa hekurave si arkitekt i asaj marrëveshje, pronari i një kompanie që është në burg.

Të gjithë këta të çojnë te logjika që ka një gjë që nuk shkon tek kjo marrëveshja, ndërkohë marrëveshja vazhdon. Të gjithë njerëzit pas kësaj marrëveshje janë nën akuzë, ndërkohë marrëveshja vazhdon të funksionojë me të njëjtat çmime dhe të njëjtat kushte. Pyetja është çfarë kanë bërë keq këta që janë nën akuzë, dhe prokuroria duhet të pezullojë edhe kompaninë”, tha Kikia.

Më të lexuarat