BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re ish-gazetarja dhe ikona e njohur e Teatrit, politikani jep lajmin e trishtë: Do të kujtojmë si shoqe, aktore e personalitet me nam

Humbje e madhe! Arti shqiptar në zi, vdes në moshë të re
x

Politike

Albana Vokshi tregon formulën se si mund të bashkohen dy grupet e Partisë Demokratike: E kam një shpresë

Albana Vokshi tregon formulën se si mund të bashkohen dy grupet e

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, e ftuar në emisionin “Frontline”, i është përgjigjur pyetjes lidhur me mënyrën sesi do të bashkohen tre grupet e deputetëve që  janë krijuar nga përplasjet në selinë blu.

Vokshi iu përgjigj moderatores Marsela Karapanço duke thënë se ajo dhe Grupi i Rithemelimit janë pro bashkimit dhe ka shpresë se herët apo vonë kjo do të ndodhë.

“Opozita e vërtetë janë vetëm pak deputetë dhe unë kam shumë shpresë. Ne duam të bashkohemi dhe kam shpresën se do jemi bashkë. Jemi të hapur, dyert i kemi hapur çdo ditë’, u shpreh Vokshi.

Por më tej ajo shtoi se në këto momente opozita e vërtetë është e atyre që votuan në zgjedhjet për kreun e PD dhe se deputetët e drejtuar nga Alibeaj duhet të shkojnë në takime me bazën dhe t’i dëgjojnë problemet e demokratëve.

“43 mijë kanë dalë të votojnë për kryetar Sali Berishën. Nuk do dëgjojmë këtë pseudo-opozitën e Edi Ramës. Shumica e këtyre deputetëve kanë marrë pjesë në garë kanë qenë aty ulur me bazën dhe kanë qenë pjesë e procesit. Unë i ftoj të dëgjojnë zërin e votuesve nga ata vijnë dhe jo zërin e Albanës dhe Saliut. Ata të shkojnë të ulen me demokratët dhe ta çojnë zërin e tyre ne Parlament”, tha Vokshi.

 

Më të lexuarat