BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Politike

Albin Kurti i refuzoi vaksinat anti-COVID, kryeministri Rama surprizon me reagimin e tij: Nuk futem në këtë grackë!

Albin Kurti i refuzoi vaksinat anti-COVID, kryeministri Rama surprizon me

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Zgjedhje 2021’, refuzoi të komentonte qëndrimin e homologut të Kosovës, Albin Kurti për vaksinat që i ofroi Shqipëria.

Rama tha se kjo është një grackë dhe shtoi se Kurti është në të drejtën e tij të refuzojë.

“Nuk futem në këtë grackë. Nuk kam koment. Deri në 25 prill nuk kam asnjë koment për këtë. Refuzimi i vaksinimit është e drejtë sovrane e kryeministrit, qeverisë, e Kosovës. Nuk kam asnjë koment po të them.”, u shpreh kryeministri Rama.

Albin Kurti refuzoi vaksinat kineze që ju ofruan nga Shqipëria, me argumentin se nuk pranon vaksina nga vende nuk e kanë njohur Kosovën si shtet të pavarur.