BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

Aldo Bumçi tregon se pse është kundër ‘Open Ballkan”: Rama po bën një politikë të ulët

Aldo Bumçi tregon se pse është kundër ‘Open

Ish-ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi shprehet kundër projektit Open Balkan duke e cilësuar atë si iniciativë pro Vuçiç.

“Rama po bën një politikë të ulët pro serbe”, tha ai duke shtuar se Shqipëria nuk ka të drejtë të negociojë në emër të Kosovës.

Ish-ministri deklaroi se deri në 2013, Shqipëria ka pasur linjë të qartë për marrëdhëniet me Kosovën duke mbajtur qëndrimin se është Prishtina të negocion.

Por, sipas Bumçit, Rama ndërtoi politikën që pajtimin shqiptaro-serb e bëj unë dhe anashkaloi Prishtinën.

Kjo shtoi ai kuptohet qartë dhe nga kundërshtimi që i bëri këtij plani edhe Hashim Thaçi që ishte një nga aleatët më të afërt të Ramës.

“A ishte z. Thaçi një nga aleatët më të afërt të z. Rama. Ishte ai që tha që pajtimi nuk arrihet nga Tirana por nga Prishtina. Serbët kanë dashur përherë ta anashkalojnë Prishtinë dhe të negociojnë me Tiranën. Të gjithë dolën kundër kësaj që po bënte Rama sepse shkeli vijat e kuqe”, tha Bumçi.

Sipas tij Open Balkan është projekti për të mbajtur Vuçiç “djali i mirë i Ballkanit” dhe krijon kushtet për një Serbi të Madhe.