BREAKING NEWS

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’ e radhës, paralajmëron fundin e Ilir Metës

“Epoka e Presidentit po vdes, janë dekompozuar...”, Frrok
x

Politike

Aleatët i shkuan me urgjencë në zyrë Bashës, Dash Shehi zbulon çfarë ndodhi

Aleatët i shkuan me urgjencë në zyrë Bashës, Dash Shehi

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e tij.

Mësohet se takimi është bërë në selinë e Partisë Demokratike dhe në fokus të bisedimeve ka qenë aksionin opozitar.

Pas mbarimit të takimeve, Dashamir Shehu në fjalën e tij për mediat tha se kanë diskutuar për situatën politike në vend.

Ndërkohë pasdite pritet që aleatët e Bashës të takohen me presidentin Ilir Meta.  

Një ditë më parë, Basha mblodhi Këshillin Kombëtar të PD-së. Gjatë mbledhjes u vendos  krijimi i Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë.

Vetë kryedemokrati u shpreh i vendosur se nuk do të ketë zgjedhje me 30 qershor, ndërsa më tej tha se do të zhvillohen zgjedhje të parakohshme parlamentare.