Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aleati i Bashës: Ja çfarë do të ndodhë nëse opozita triumfon të shtunën

Postuar: 12/02/2019 - 21:45

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, thotë se nëse opozita arrin sukses me protestën e së shtunës dhe shtron rrugën për një qeveri tranzitore vendi duhet të mbajë dy palët e zgjedhjeve në fund të vitit.
 
Shehi tha:
 
"Unë do të isha që të bëheshin dy palët e zgjedhjeve në fund të vitit nëse teza jonë politike do të dominojë, do të dominojë ditën e shtunë dhe në vazhdim. Ndryshe duhet të shohim skema të tjera."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 13:53

Vetëm pak minuta më parë ministri Sandër Lleshaj reagoi nëpërmjet një statusi në Twitter, ku i bë

Postuar: 16/02/2019 - 13:50

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas shkatërrimit nga protestuesit të kërpudhës së vendosur tek a

Postuar: 16/02/2019 - 13:40

Vetëm pak pasi ministri i Brendshem, Sander Lleshaj, teksa akuzoi per dhunim te institucioneve te

Postuar: 16/02/2019 - 13:28

Kreu i PD, Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve të qëndrojnë të bashkuar për të drejtat e ty

Postuar: 16/02/2019 - 13:16

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pasur probleme me shëndetin për shkak të gazit që është hedhur n

Postuar: 16/02/2019 - 13:12

Ambasada Britanike në Tiranë u ka bërë thirrje protestuesve që të zhvillojnë protesta paqësore.