BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Politike

Aleati sulmon Lulzim Bashën: Ju tregoj si e persekutuan Vangjel Dulen

Aleati sulmon Lulzim Bashën: Ju tregoj si e persekutuan Vangjel Dulen

Duke iu referuar masakrimit që iu bë kreut të PBDNJ-së Vanjgjel Dule për marrjen e vetëm 600 votave në tiranë, kreu i dorëhequr i Partisë Demokristiane, Nard Ndok tha se partia e tij e jep kontributin në qarqe të tjera të vendit, duke iu referuar Vlorës, Gjirokastrës dhe Korçës.

“E keqja është se Partia Demokratike nuk heq dorë nga taktikat primitive. Unë kam qenë një kandidat i kësaj opozita dhe i kam sjellë kontributin tim me gjithë pozicionin jo komod, të papërshtatshëm dhe denigrues në raport me fuqinë e Partisë Demokristiane, por edhe me marrëveshjen zyrtare që pata me zotin Basha të cilën nuk e zbatoi në mënyrë të njëanshme.

Parti Demokratike u rrit vetë dhe kjo është një gjë pozitive sipas gjykimit tim, por PD nuk mund të sigurojë një fitore pa aleatët e saj.

Edhe kryetarët e partive që u futën në lista fituese shigjetohen me një politikë primitive dhe dashakeqe, për faktin se këto parti i japin vota koalicionit në gjithë Shqipërinë dhe shigjetohen vetëm për një zonë elektorale.

Përshembull zoti Dule u persekutua nga qarku i Vlorës ku kishte mbështetjen politike dhe u soll në Tiranë ku u masakrua më pas për rezultatin që mori.

Ama partia e zotit Dule është kontribuese në qarkun e Vlorës, në qarkun e Gjirokastrës dhe në qarkun e Korçës. Po ashtu dhe Partisë Demokristiane, pati një masakër të votave personale”, tha Ndoka për Fax News.