BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Politike

Aleksandër Çipa tregon pse nuk janë të mjaftueshme provat e Artan Hoxhës për 21 janarin: PS duhet ta mendojë mirë çështjen

Aleksandër Çipa tregon pse nuk janë të mjaftueshme provat

Aleksandër Cipa nuk beson se zhvillimet e fundit për çështjen e 21 janarit, do të sjellin zhvillime të reja në zbardhjen e asaj ngjarjeje ku u vranë 4 persona në Bulevard. I ftuar në Shqip, Çipa tha se përgjimet e reja të publikuara së fundmi, nuk janë të mjaftueshme për rihapjen e dosjes.

“PS duhet ta mendojë mirë tani çështjen e 21 janarit. Gjatë 12 vjetëve do të duhej me kohë të ngrihej një trupë hetimi të fakteve. Sot drafti i përgatitur nuk ka risi faktesh që janë të mjaftueshme për rihapje të hetimeve.

Përgjimet që janë publikuar së fundmi duhen parë më rezervë. Më herët prova të mjaftueshme kanë qenë ato që ka pasur si pretendime ish-prokurorja e Përgjithshme e vendit se ku qëndronin përgjegjësitë dhe abuzimet e shtetarëve.

Pengimi i prokurorisë, shmangia e provave në vendin e ngjarjes, zhdukja e filmimeve, dhe elementë të tjera, janë mjaftueshme për t’u marrë në konsideratë. Sot këto përgjime nuk janë të mjaftueshme”, u shpreh Çipa.