BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Politike

Alfred Lela: “Llumi” i zotit Basha më duket gjuha e urrejtjes që ai përdor, Berisha ka më shumë...

Alfred Lela: “Llumi” i zotit Basha më duket gjuha e

Gazetari Alfred Lela gjatë një interviste televizive, është shprehur se Sali Berisha momentalisht brenda bazës ka më shumë mbështetës të anëtarëve në PD.

“PD ndodhet në një krizë lidershipi, është krizë manaxheriale, nuk i takon vetëm liderit por edhe atyre që Basha ka ndarë pushtetin. Sigurisht është edhe krizë besimi që krijon debatin, si pasojë e frustrimit e një lidershipi të paqartë. Deri kur Basha e pezulloi Berishën nga PD ishte perceptimi se të paktën pushteti në PD ishte ndarë në dysh, pra Basha-Berisha. Dy liderat kanë besimin brenda PD. Nga kjo ndarje nga akti i vetëm i lidershipit nën mbrapshtinë e vet. Ky akt nuk i ka prodhuar fizionominë e lidershipit në raport me bazën. Berisha ka më shumë mbështetës në bazë krahasuar me Bashën. “Llumi” i zotit Basha më duket gjuha e urrejtjes që po përdor kryetari aktual i PD-së”, tha  Lela.

Më të lexuarat