Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Politike

Alfred Moisiu mesazh të fortë Ilir Metës: Nuk mund ta përfaqësosh nëse bëhesh palë me...

Alfred Moisiu mesazh të fortë Ilir Metës: Nuk mund ta

Ish-Presidenti Alfred Moisiu shprehet se Ilir Meta nuk duhet të bëhet palë, por të debatojë në respektimin dhe në kërkesën për respektimin e kushtetutës.

Ai ka dhënë edhe mesazhin për zgjidhjen e krizës.

“Përfaqësojnë unitetin e kombit dhe unitetin e kombit nuk mund ta përfaqësosh nëse bëhesh palë ose merr pjesë në debatet e ndryshme politike. Presidenti bën debate kushtetuese për mbrojtjen e kushtetutës dhe interesave të vendit. Unë u përpoqa të jep një shembull, të cilin e ndjek sipas eksperiencës”, tha Moisiu në Ora News.

Më të lexuarat