BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

Alfred Peza: Ju tregoj pse Ilir Meta shkon në Vlorë! Ka deputetë që nuk janë më me LSI-në...

Alfred Peza: Ju tregoj pse Ilir Meta shkon në Vlorë! Ka deputetë

Sekretari i PS-së për median, Alfred Peza ka komentuar lëvizjet e fundit të presidentit Meta në Vlorë.

Ai theksoi se atje Meta shkon për LSI-në dhe se atje mandati i deputetit mund të arrihet me 8 mijë vota për shkak të numrit të popullsisë.

“Pse shkon presidenti në Vlorë, se mandati i deputetit mund të arrihet me 8 mijë vota, kjo e bën në funksion të LSI duke dashur të përsërisë mandatin e 2017-ës. Por ka deputetë që nuk janë më me LSI. Dashamir Tahiri është me Jozefina Topallin tani. Rezultati do të jetë që LSI 9 dhe PD 3”,  tha Peza për Open.

Më të lexuarat