BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x
BREAKING NEWS

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë dorëheqjen sot

'Tërmet' në Britani/ Boris Johnson do të japë
x
BREAKING NEWS

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det

Pësoi arrest kardiak, mbytet një shtetas duke u larë në det
x
BREAKING NEWS

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën” dhe sulmon Metën dhe Kryemadhin, zbulon se kush ia dha dosjen LSI-së

Afera e inceneratorëve, Frrok Çupi plas “bombën”
x
BREAKING NEWS

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e Berishës, raportet e DASH për Ramën janë denigruese

Befason gazetari Robert Papa: Ambasada e SHBA mbështet protestën e
x

Politike

Alibeaj e caktoi anëtar Komisioni të Reformës Zgjedhore, vjen reagimi i parë nga Oerd Bylykbashi

Alibeaj e caktoi anëtar Komisioni të Reformës Zgjedhore, vjen

Oerd Bylykbashi ka deklaruar se lajmin që është caktuar anëtar i Komisionit të Reformës Zgjedhore nga Enkelejd Alibeaj, e ka mësuar nga mediat.

“E mora vesh nga mediat që jam caktuar anëtar. Edhe kur me hoqi Basha nga Zgjedhorja, nga mediat e mora vesh”, tha Bylykbashi i kontaktuar nga BalkanËeb.

Më herët, gjatë paradites së sotme, Partia Demokratike ka publikuar emrat e anëtarëve të Komisioneve Hetimore, duke nisur nga ai për Investimet Strategjike, deri te ai për Reformën Zgjedhore apo atë Territoriale.

KOMISIONI I POSAÇËM “PËR REALIZIMIN E REFORMËS ZGJEDHORE”

Bashkëkryetar:

1. Enkelejd Alibeaj

Anëtarë PD:
2. Oerd Bylykbashi
3.Dashnor Sula
4. Grida Duma
5. Kreshnik Collaku
6. Lindita Metaliaj

 

Më të lexuarat