BREAKING NEWS

Vrau me dy plumba partneren e tij 19-vjeçare, Qamil Taja del para prokurorisë, detajet e minutës së fundit

Vrau me dy plumba partneren e tij 19-vjeçare, Qamil Taja del para
x
BREAKING NEWS

Plasin akuzat e forta! Shpalli kandidaturën në primare, ndodh dorëheqja e papritur në PD

Plasin akuzat e forta! Shpalli kandidaturën në primare, ndodh
x
BREAKING NEWS

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau të dashurën 19-vjeçare në Greqi

Nga xhelozia e tek droga, zbardhet dëshmia e shqiptarit që vrau
x
BREAKING NEWS

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare, çfarë shkruante mes vuajtjeve shqiptari në rrjete sociale

Krim i paralajmëruar? Vrau të dashurën 19-vjeçare,
x
BREAKING NEWS

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga 4 bashki, detajet e fundit nga procesi i 'Rithemelimit'

Primaret për garën e 14 majit! Berisha ‘heq dorë’ nga
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon bilancin ditor

COVID në Shqipëri, Ministria e Shëndetësisë zbulon
x
BREAKING NEWS

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet që priten të firmosen

BE vjen të martën në Tiranë, zbardhen marrëveshjet
x
BREAKING NEWS

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës ‘luan’ me çmimet e karburanteve, ndryshon sërish çmimin e naftës pa kaluar ende 24 orë nga ndryshimi i ditës së kaluar

Bordi nuk gjen "qetësi" tre ditë para protestës
x

Politike

Alibeaj i tërheq vëmendjen moderatores: Jam edhe kryetari në detyrë i Partisë Demokratike

Alibeaj i tërheq vëmendjen moderatores: Jam edhe kryetari në

Jo vetëm kryetar i grupit parlamentar të PD-së, edhe kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, kështu e ka cilësuar veten Enkelejd Alibeaj, gjatë intervistës “A2”.

Alibeaj foli për padinë e depozituar në Gjykatën e Tiranës, duke u shprehur se është në interes të Sali Berishës dhe të Edi Ramës, për të zvarritur procesin.

“Unë kam kërkuar që gjykata ta përshpejtojë, nuk e di cilat janë arsyet dhe forcat, e imagjinoj, që e pengojnë daljen e asaj çështjeje në gjykatë”, deklaroi Alibeaj.

Moderatorja: Mirëmbrëma zoti Alibeaj

Alibeaj: Mirëmbrëma, edhe kryetari në detyrë i Partisë Demokratike.

Aleksandër Çipa: Cili është sekretari i përgjithshëm i PD

Alibeaj: Sekretar i Përgjithshëm i PD, është zoti Gazment Bardhi. Nuk ka asnjë kërkesë të depozituar pranë meje që zoti Bardhi të ketë kërkuar dorëheqjen. Nëse ka njeri që mund ta konfirmojë nëse është dorëhequr apo jo, unë jam.

 

Më të lexuarat