BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i menjëhershëm nga BE

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i PD-së ja ‘plas’ në sy kandidates për ambasadore në Izrael: Nuk ju shoh për këtë post, Cv-ja juaj...

“Diplomacia është kthyer në vend qokash”/ Deputeti i
x
BREAKING NEWS

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin për ushtarin e Vis Martinajt

Ndihmoi në atentatin në lokalin e Fatjon Muratit, Gjykata jep vendimin
x
BREAKING NEWS

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së gjyqtares, zbardhet denoncimi i bashkëshortit të saj: Ishim në punë kur...

Dalin në dritë detaje të reja nga grabitja e banesës së
x
BREAKING NEWS

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën zgjedhjet? Gazetarja e njohur ‘zë ngushtë’ Berishën, ja reagimi i tij

A mund të vazhdohet pas çdo humbje, me argumentin na vodhën
x
BREAKING NEWS

SPAK e burgosi, Vangjush Dako përfundon në të njëjtën qeli me...

SPAK e burgosi, Vangjush Dako përfundon në të njëjtën
x
BREAKING NEWS

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, Bundestagu konfirmon marrjen e dokumentit nga Rama

Draft-propozimi i Shqipërisë për Asociacion, Bundestagu konfirmon
x
BREAKING NEWS

Vidhet shtëpia e gjyqtares milionere

Vidhet shtëpia e gjyqtares milionere
x

Politike

Alibeaj nuk gjeti kandidat për 61 bashki, reagon e revoltuar demokratja: Merreni këtë vulë, shkriheni Partinë Demokratike zyrtare

Alibeaj nuk gjeti kandidat për 61 bashki, reagon e revoltuar demokratja:

PD e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj dështoi të gjente kandidat për 61 bashki në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Pasi zyrtarizoi rreth 20 bashki, deputet demokratë dhe anëtarë të kryesisë kanë shprehur pakënaqësi ndaj Alibeajt.

Anëtarja e Kryesisë së PD, Jonila Godole thotë në një intervistë për “A2” se do kishte dashur që të ishin 61 emra, ose përndryshe nuk kishte arsye se përse të mbahej vula nga ata dhe t’i çohej PD-së që ka mbështetjen më të madhe të demokratëve.

Unë personalisht do kisha dashur 61 kandidatë. Kjo është edhe ajo që kam mbrojtur gjatë javës që shkuar, që kemi pasur debate. Deri tani janë 20, jo 16. Të shpresojmë që do avancojë akoma. Natyrisht që nuk është ajo që pritej nga Partia Demokratike.

Është e trishtueshme. PS e kuptoj që gëzohet nga kjo situatë, por për qytetarët sigurisht që nuk është një lajm i mirë për shqiptarët që të dalin me një opozitë të përçarë dhe në atë gjendje në të cilën ajo është deri më tani.

Siç e thashë, gjatë gjithë kohës ajo që unë kam mbrojtur në Kryesi, aty pashë që pjesa më e madhe e tyre prej kohësh kishin kërkuar kandidimin në 61 bashki, pra me 61 kandidatë. Ajo që vura re ishte se një pjesë e lidershipit nuk ishin dakord me këtë gjë.

Në çastin që partia nuk është përgatitur për “luftë” le të themi, për zgjedhje pra, atëherë nuk është e ndershme që të mbahet vula për të cilën u luftua kaq shumë. Dhe unë i kam thënë këtë fjali: Merreni këtë vulë, shkriheni Partinë Demokratike zyrtare, çojini aty ku siç duket mbase janë shumica e demokratëve,-tha Godole. 

Më të lexuarat