BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Politike

Alimehmeti flet për regjistrimin e PD në KQZ: Kur themi ligji, nuk duhet të fshihemi pas gishtit

Alimehmeti flet për regjistrimin e PD në KQZ: Kur themi ligji, nuk

Ilir Alimehmeti, anëtari i kryesisë së PD tha se e gjithë që po zhvillohet në KQZ me çështjen e regjistrimit është një mjegullnaje. Në studion e emisionit “Log.” në Panorama TV, Alimehmeti u shpreh se PD është një dhe ajo është e anëtarëve të saj. Ai tha se kur perëndimin, ligjin nuk duhet të fshihemi pas gishtit, duke theksuar se në fund të ditës u intereson të kenë një demokraci funksionale.

“PD është një, është ajo e anëtarëve të vet. Nuk janë sendet që bëjnë njerëzit. Janë njerëzit që prodhojnë sendet. Kjo PD që është një, që është sot është në një koalicion, ka një sigël që është “Bashkë Fitojmë”, ka kandidatët e saj, kanë emrat e përveçëm.

Kur themi ligji, mos po fshihemi pak pas gishtit?

Në fund fare qytetarët do paguajnë një çmim ata që veprojnë dhe ata që nuk veprojnë. Kosto do kesh. Në këtë aspekt ku ne jemi, ne kemi pyetur anëtarët. Unë si qytetar them, pse nuk pyetën anëtarët kush është kryetar?

Njerëzve në fund të ditës u intereson të kenë një demokraci funksionale dhe të kenë një mundësi reale zgjedhje më 14 maj. Sa herë bëhet kjo tymnaje, është se ka një shprehej të bukur, ‘ujku mjegull do’, nga krahu tjetër ta shtojmë këtë frazë, ‘prandaj ujku prodhon mjegull, se atë mjegull dot’.

Kjo është mjegull e krijuar. Mos flasim këtu për vlerat që përfaqësojnë kandidatët, për emrat që duan apo nuk duan

Kjo që të mbahemi ne tek kjo mjegulla e bisedës, jo neni, jo shkronja”, tha Alimehmeti.